Noční pokles teplot může příliš brzo vystavené balkonovky zničit. Víme, jak je ochránit!

Nechali jste se v zahradnictví nebo hobbymarketu nalákat k nákupu venkovních balkonových květin a už je máte vysazené na okně nebo balkoně? Nebo jste už vystěhovali pracně zazimované muškáty a fuschie? Když je neochráníte, noční pokles teplot vám je může zničit.

Krásně přezimované muškáty si přestěhováním ven, kde teploty klesají i pod nulu, snadno zničíte.
Krásně přezimované muškáty si přestěhováním ven, kde teploty klesají i pod nulu, snadno zničíte. Za okny ze správné strany jim zatím bude lépe.

Ještě minulý týden bylo krásně a většina z nás uvěřila, že už je tu to pravé jaro. Jenže teď na mnoha místech teplota v noci klesá k nule a občas i pod ni. Pokud jste neodolali a už už jste museli mít krásně nazdobený balkon nebo parapet letničkami, můžete o ně snadno v noci přijít. Ideální je květináče na noc nastěhovat domu, a když je jako dnes, tak je tam i v chladnější místnosti, nejlépe na nevytápěné chodbě nechat. Správný a léty prověřený čas, kdy se mají letničky stěhovat ven, je v půlce května po Zmrzlých mužích. Ale co dělat, když na ně v bytě nemáte místo? Pokud nechcete květiny kupovat draze znovu, přikryjte je. Hodí se netkaná textilie. Když ji nemáte, využijte haldy reklamních letáků z řetězců a květiny pečlivě přikryjte a papíry zajistěte. Další možností jsou i staré ručníky, ale pozor, ať květiny nepoškodíte.